hry-obchod.cz

Huch Poškozené (herní deska, ostatní v pořádku) – Witchstone – DE/EN/FR

Tento velmi žádaný produkt Huch Poškozené (herní deska, od skvělé a známé značky Huch snadno naleznete zrovna extra výhodně! V současnosti za 799 Kč.
Huch Poškozené (herní deska
Zjistit dostupnost »
Značka: Huch
799
Popis produktu

Jako uznávaní zástupci svého cechu se shromažďujete kolem starobylého posvátného kamene, jehož význam a magickou moc znají pouze adepti. Každý hráč obsadí jednu ze čtyř věží kolem čarodějného kamene a začíná od ní. Pomocí kotlíku vytvářejte magická kouzla a kolem kamene vytvořte síť magické energie. Vysílejte své čarodějky, nabírejte magické krystaly z kotlíku, využívejte pentagram a kouzelnou hůlku a hlídejte svitky s proroctvím, abyste si zajistili vítězství.

Ne všechny možnosti máte vždy k dispozici. Pouze pokud chytře využijete své příležitosti, budete mít šanci nasbírat během jedenácti kol nejvíce vítězných bodů a získat tak kámen čarodějnic – Witchstone.

Každý hráč ve hře má svůj osobní kotlík, který nese sedm krystalů a šest předtištěných magických ikon, a sdílí větší herní desku, na níž je křišťálová koule, která zobrazuje celou krajinu. Každý hráč má sadu patnácti destiček domina, přičemž každá polovina domina je šestiúhelník; každé domino zobrazuje dvě různé magické ikony ze šesti použitých ve hře.

V tahu umístíte jedno z pěti domin ze své zásoby lícem nahoru na svůj kotlík a poté provedete akci spojenou s každou ikonou vyobrazenou na tomto dominu; pokud ikona sousedí s dalšími dominy se stejnou ikonou (nebo s odpovídající předtištěnou ikonou), můžete tuto akci provést tolikrát, kolik ikon je v tomto shluku. Před provedením druhého typu akce musíte zcela dokončit první typ akce. Pomocí těchto akcí můžete:

  • Použít energii k propojení své výchozí věže s jinými místy na herním plánu, za což získáte 1, 3 nebo 6 bodů v závislosti na délce spojení.
  • Umístit čarodějnice vedle své startovní věže na herním plánu nebo je přesunout přes energetickou síť na jiná místa. Při tom získáváte body a případně i další akce, které můžete využít ve stejném tahu.
  • Pohybem žetonu po pentagramu sbíráte body a získáváte bonusové destičky hexů; tyto destičky můžete ihned použít k akcím nebo je umístit do svého kotlíku, aby bylo budoucí umístění destiček cennější.
  • Přesouvejte krystaly ve svém kotli, ať už proto, abyste uvolnili místo pro budoucí umístění destiček, nebo abyste získali bonusové akce úplným vysunutím krystalu.
  • Postoupením na kouzelné hůlce získáte body a provedete další akce, přičemž akce se zdvojnásobí, pokud jste aktuálně nejpokročilejším hráčem na hůlce.
  • Získávejte karty svitků, které zvyšují počet budoucích akcí nebo vám na konci hry přinesou bonusové body v závislosti na tom, jak dobře jste splnili vyobrazené proroctví.

Poté, co každý hráč dokončí jedenáct tahů – což může odpovídat 40-60 akcím v závislosti na tom, jak dobře jste používali svůj kotlík – hra končí a hráči sečtou své body z proroctví a dalších nasbíraných bodovacích značek, aby zjistili, kdo má nejvyšší skóre.

 

Hra je jazykově nezávislá, návod je v anglickém, německém a francouzkém jazyce.

 

Recenze hry v AJ:

Další parametry: . . . . . . . . . . . . . .