hry-obchod.cz

GMT Games Paths of Glory, Deluxe Edition

Oblíbený a akční kus GMT Games Paths of Glory, od našeho výrobce GMT Games lze sehnat v naší nabídce skutečně levně. Aktuálně v akci za 1 999 Kč.
EAN: 817054011605
GMT Games Paths of Glory
Zjistit dostupnost »
Značka: GMT Games
1 999

Paths of Glory je mnohými považována za vůbec nejlepší válečnou hru, nejen proto,že se důkladně zabývá opomíjenou 1. světovou válkou, ale také protože dosud zavedené systéme výborně balancuje a dotahuje je prakticky k dokonalosti.

Říkali jí Velká válka. Přes čtyři roky trvající konflikt zanechal tehdejší monarchistickou Evropu v troskách. Krvavé bitvy se bojovaly v zákopech západní fronty na ledových planinách Polska, v balkánských horách i arabských pouštích. Válka, která do určité míry vytvořila dnešní svět.

Paths of Glory umožňuje hráčům postavit se do rolí panovníků a maršálů, kteří chybují a triumfují na bojištích Evropy mezi lety 1914-1918. Za Centrální síly bude třeba využít vaší výhody vnitrostátních cest, kterými povedete německou armádu, abyste si mohli vybojovat to „své místo na slunci“. Jako hráč Trojdohody budete posílat na bojiště obrovské armády, abyste ukončili německou militaristickou politiku a zajistili tak „konec všech válek“. Strategické a vůdčí schopnosti obou hráčů zde projdou tvrdou zkouškou a díky inovativním herním systémům navodí tu správně temnou atmosféru První světové války.

Hra Paths of Glory kráčí ve stopách svých předchůdců, her jako Hannibal, We the People, Successors či For the People a známý herní systém card-driven (hra poháněná akčními kartami nebo kartami událostí) dotahuje k dokonalosti. Hra pokrývá První světovou válku od vypuknutí až do zapojení USA a prostorově se zaobírá celou Evropou až po Blízký východ. A nejen, že hra je velmi novátorská, dokonce se i hraje velmi svižně a dá se dohrát za jeden večer.

Balení obsahuje vše, co by válečný hráč očekával, včetně různých jednotek, vyhodnocovacích tabulek a práci s časovým rozpětím a podobně, srdce hry však leží v kartách. Každý hráč bude mít na ruce karty, které bude zahrávat v šesti fázích, které obsahuje jedno herní kolo. Každá fáze umožňuje buď jednu z karet zahrát či zahodit, čímž však bude minimálně pohybovat se svými jednotkami. Každá z karet se dá využít čtyřmi způsoby: operační pohyb, strategický pohyb, zvláštní události a posily. Karty hráči neustále předkládají možnosti, z nichž si může vybrat jen jednu, což je mnohdy velmi náročné. Hra přesně zachycuje ten pocit, kdy byste chtěli nebo potřebovali udělat 10 věcí, ale prostor máte jen pro jednu. Právě totiž to, jak budete hrát vaše karty určuje vaší pozici ve válce.

Hra neobsahuje česká pravidla.

Hra obsahuje:

  • 316 barevných vyloupávacích žetonů
  • 110 barevných strategických karet
  • 1 pevná hrací deska
  • 1 pravidla
  • 2 referenční karty
  • 1 šestistěnná kostka

Další parametry: Typ hry Strategická, Válečná. Autor Ted Raicer. EAN 817054011605. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 2. Autor Ted Raicer. . . . .