hry-obchod.cz

GMT Games Navajo Wars, 2nd Printing

Tento exkluzivní produkt GMT Games Navajo Wars, od známého dodavatele GMT Games pohodlně získáte právě za zcela nejnižší cenu. Akční ceny od 1 889 Kč.
EAN: 817054010448
GMT Games Navajo Wars
Zjistit dostupnost »
Značka: GMT Games
1 889

Navajo Wars je originální a poměrně průlomová historická válečná hra o u nás málo známé historii navažských kmenů, v měřítku téměř 300 let. Je určena pro jednoho či dva hráči a její velkou devizou je provázání tématu s herními mechanismy.

Kartami řízená hra Navajo Wars je určena pro (převážně) jednoho až dva hráče a pokrývá neuvěřitelný příběh navažského lidu od jejich prvního setkání s evropskými kolonialisty (vpád Španělů roku 1595) až do jejich krvavého podmanění Američany pod velením Kita Carsona roku 1864. Navajové bojovali přes 250 let o zachování svého způsobu života. Navajo Wars vám umožní nahlédnout hluboko do této velkolepé historické éry z pohledu Diné (výslovnost „dih-nay“, v navažštině znamená „lid“) – navažského lidu. Termín Navajo pochází ze španělského převzetí slova užívaného pueblo kmenem Tewa, které značí „osazené pole“ Diné byli a stále jsou totiž známi pro pěstování kukuřice vysoko v pouštních oblastech Nového Mexika a Arizony.

Ve hře Navajo Wars budete čelit neustále se měnícímu agresivnímu nepříteli. Budete čelit jako Španělům, tak Mexičanům či americkým vojákům a osadníkům. K udržení svobody vašeho kmene bude třeba projevit talent na plánování akcí a dovednost pracovat co nejefektivněji se zdroji. Navajo Wars originálně kombinuje schopnosti karet s mechanismem reakcí nepřítele na vaše akce, což vytváří unikátní umělou inteligenci hry. V této hře se nevyhrává na kontroly tabulek a hody kostkou, v Navajo Wars budete muset dělat mnoho důležitých správných rozhodnutí, abyste vyhráli. Ačkoli hra byla původně koncipována pouze pro jednoho hráče, v balení naleznete i pravidla k semi-kooperativní variantě pro dva. Ve hře dvou hráčů mají oba stejné podmínky prohry, nicméně vyhrát může jenom jeden.

Cílem hráče bude za kmen Navajů zabránit podřízení se ať už Španělům, tak Mexičanům či Američanům, kteří jsou hráčovým nepřítelem. Hráč v průběhu hry bude provádět rozličné akce ve snaze zvýšit si hodnotu své kultury i vojenství. Pokud jedno z těchto měřítek v průběhu hry sestoupí na nulu, znamená to, že jste byli podřízeni nepřítelem a tedy prohráli hru. Ve hře nalezneme systém vývoje kulturních aspektů kmene, a to v formě technologického stromu, který bude hráč vyvíjet, aby tím zvýšil své šance na výhru. Tyto pokroky budou například: tkaní, jezdectví, náboženství, podrobení hor či obchodování. Každý z nich má tři stupně vývoje. Ve hře jsou také obsaženy karty historických událostí pro každé období. Tyto karty mají každá svá vlastní pravidla a efekty, které do hry přidávají historickou hodnotu.

Jakožto hráč se budete v této hře snažit dostat na mapu vaše jednotky rodiny v podobě žetonů. Takové jednotky se skládají převážně z muže, ženy a dítěte. Pomocí těchto žetonů budete vykonávat jednotlivé akce vašich rodin na herním plánu. Takovými akcemi mohou být například nájezdy na Nové Mexiko, nájezdy na pevnosti, kmenové války i diplomacie mezi kmeny – obojí se kmeny Komančů a Utů. Díky tomu budete s nimi moci obchodovat se zbožím, koňmi či využít jejich pomoci během cest.

Během fáze kola nepřítele bude tento provádět operace v neprospěch kmenu Navajo. Takové akce mohou být například: rozvracení domorodců (tedy hráče), stavba pevnosti, nájezdy (ty se bude snažit odesílat hluboko do teritoria Navajů) a mnoho dalšího. Nepřítel získává v průběhu hry akce k provedení pomocí herní matrice a vy jako hráč nikdy nebudete moci předvídat, co chystá. Hru Navajo Wars lze hrát i po jednotlivých scénářích dělených podle oponenta – Španěli, Mexičany či Američany. Všechny tři periody za sebou dávají dohromady herní kampaň.

Hra neobsahuje česká pravidla.

Hra obsahuje:

  • pevnou herní mapu o rozměrech 56 x 86 cm
  • 1 a půl plata s žetony
  • 80 karet a 20 dřevěných kostek
  • 2 referenční karty hráče
  • barevná pravidla
  • barevné poznámky ke hře
  • sáček na vybírání kostek
  • 3 šestistěnné kostky

Další parametry: Typ hry Strategická, Válečná. Herní doba 120 minut. Autor Joel Toppen. EAN 817054010448. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 12. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 2. 7. Herní doba (minut) 121-180. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 7.9. 9. Náročnost (1-5) 3.9. Autor Joel Toppen. Herní kategorie Divoký Západ