hry-obchod.cz

Fox in the Box John Company

Tento velmi žádaný produkt Fox in the Box od naší známé značky Fox in the Box lze nakoupit v naší online nabídce za super cenu. Výhodně za super cenu 999 Kč.
EAN: 8594195400117
Fox in the Box
 Příběhově se John Company věnuje Britské východoindické společnosti, která vznikla na začátku 17. století a je považována za jednu z prvních akciových společností na světě. Hrači v roli několika významných rodin společně firmu řídí. Co je ale nutné podotknout, nejedná se ani trochu o kooperativní hru, což je na první pohled poněkud zvláštní, ale v důsledku zcela logické. Cílem totiž není firmu řídit efektivně, ale skrze ní se dostat na lukrativní místa – třeba se i provdat do královské rodiny, popřípadě být zvolen do britského parlamentu – za tyto pozice jsou na konci hry vítězné body (VB).
 
Páteří hry je vyjednávání a diplomacie mezi hráči – zvolím tě předsedou, pokud mi pak dosadíš strejdu do šéfa obchodu s touto oblastí, dobře ale na oplátku chci, aby tvůj nákupčí kupoval primárně zboží z mé fabriky atd. Hráči se mohou uplácet, nabízet si protislužby, ale zároveň si vyměňovat své herní kostičky, které poté fungují jako sliby. Nesplněné sliby (aka kostičky u jiných hráčů se na konci hry počítají jako negativní VB). Ze slibů se lze buďto vyplatit, nebo při vstřícných gestech k protihráčům se vrací automaticky.
 
Obchod (a války) s Indií jsou řešeny pomocí kostek, kdy se z celého hodu bere nejnižší číslo – 1 a 2 jsou úspěch, 3 a 4 malý neúspěch a 5 a 6 fatální neúspěch, který způsobí, že vedoucí daného úseky firmy je okamžitě vyhozen. To není vždy negativní jev. Nakousli jsme i válčení, hráči i nepřímo budují armádu, které nakupují zbraně a posílají do ní členy své rodiny jako důstojníky, což jim může přinášet zisky (při úspěšných vojenských taženích).
 
Jedná o velice unikátní hru, která ve výsledku není tak složitá, jak se na první pohled zdá. Autor sám v pravidlech zmiňuje, že stačí jeden člověk ovládající pravidla, který ostatní zaučí „za běhu“.
 

Obsah balení:
– oboustranná herní deska
– sešit pravidel
– 120 kostek (členů rodin)
– 30 lodí
– 30 žetonů zboží
– 60 disků herních peněz
– 20 disků uzavřených úřadů a splněných objednávek
– 60 karet (6 karet hráčů, 8 karet regionů, 8 karet provinčních úřadů, 19 karet událostí a 18 karet ocenění, 1 karta postmonopolu)
– 10 šestistěnných kostek
– 5 kostek ukazatelů

 
Jak se hra hraje (anglicky):
 
 

Další parametry: Typ hry Strategická. Herní doba 90-180 minut. Autor Cole Wehrle. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry český. 4. Jazyk pravidel český. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 6. 7. Herní doba (minut) 181+. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 7.4. 9. Náročnost (1-5) 4.2. Autor Cole Wehrle. Herní kategorie Ekonomické. Herní kategorie Politické