hry-obchod.cz

Fantasy Flight Games Star Wars: Rebellion ENG

Tento akční produkt Fantasy Flight Games Star od společnosti Fantasy Flight Games pohodlně nakoupíte aktuálně v akci! Nyní pořídíte jen za 2 899 Kč.
EAN: 841333101053
Fantasy Flight Games Star Wars:

Star Wars: Rebellion je desková hra pro 2 (až 4) hráče z prostředí Hvězdných Válek. Ve hře se můžete zúčastnit souboje mezi Impériem a Povstalci.

Jeden hráč (nebo tým) ovládá vůdce a jednotky povstalců, zatímco druhý hráč/tým ovládá jednotky a vůdce Impéria. Cílem Impéria je najít a zničit ukrytou základnu povstalců, kteří se naopak snaží získat dostatečnou podporu pro zahájení revoluce.

Herní plán nabízí 32 hvězdných systémů, z nichž jeden ukrývá tajnou základnu rebelů. Hráč za Impérium se snaží tuto základnu odhalit vysíláním sond nebo pozemních jednotek, a následně základnu vojensky (například Hvězdou Smrti) zlikvidovat. Hráč ovládající stranu povstalců se snaží získávat podporu napříč systémy a vzdorovat imperiálním silám, dokud se nenastane vhodná doba pro zahájení rozsáhlé revoluce.

Hráči využívají karty vůdců (a jejich schopnosti) k uskutečňování misí (založených na různých událostech Star Wars univerza), přesunu jednotek a jejich boji, a také k maření misí uskutečňovaných protivníkem.

Každý vůdce se hodí více nebo méně pro některé činnosti – diplomacii, špionáž, speciální operace či zásobování. Přidělování velitelů na jednotlivé mise, nebo jejich ponechání v rezervě (na přesuny, protioperace či řízení boje) je tak základní činností ve hře. Nezanedbatelnou úlohu však hrají také vojenská střetnutí, při kterých i přes značnou materiální nevýhodu mohou klást povstalci účinný odpor.

Obsah balení:

  • Herní deska a 2 karty frakce
  • 153 plastových miniatur
  • 25 kartiček vůdců (s podstavci)
  • 10 speciálních šestistěnných kostek
  • 168 karet
  • 86 žetonů a 7 přídavných kroužků
  • Příručka a přehled pravidel

 

 Recenze v češtině:

 

Unboxing v češtině:

Další parametry: Typ hry Tématická, Strategická. Herní doba 180-240 minut. Autor Corey Konieczka. EAN 841333101053. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 181+. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8.4. 9. Náročnost (1-5) 3.7. Autor Corey Konieczka. Herní kategorie Filmy / TV / Rádio