hry-obchod.cz

Eagle-Gryphon Games Rococo: Deluxe edition + expansion

Kvalitní a velmi žádaný produkt Eagle-Gryphon Games Rococo: Deluxe edition + od populárního výrobce Eagle-Gryphon Games jednoduše můžete najít v naší online nabídce za rozumné peníze. Zboží pořídíte teď u nás za 2 899 Kč.
Eagle-Gryphon Games Rococo: Deluxe edition

Hra Rococo vás přenese na neúprosně snobský bál – kde jinde než ve Francii – kde se budete muset projevit jako nejelegantnější a nejhonosnější návštěvník, abyste si zasloužili výsostné místo k pozorování ohňostroje.

Vítejte v období rokoka během vlády Ludvíka XV. V období, o kterém lze rozhodně říci, že honosné bály byly v módě. Důležité osobnosti se před takovým bálem vždy oblékaly do vznešených plášťů či šatů v horečné snaze zazářit nad všemi ostatními. Právě za týden začíná největší událost tohoto typu a všichni tak stáčejí zraky na vás se svými požadavky: zde by chtěli elegantní kabát, támhle zase omračující dámské šaty či snad dokonce příspěvek na ohňostroje, kterými bude bál vrcholit. Brzy si uvědomujete, že zde nepůjde jen o výrobu ošacení ani o obchod, ale o zajištění toho nejprestižnějšího bálu své doby. Je čas to rozjet.

Rokoko je desková hra v euro stylu, která zajímavým způsobem pracuje s mechanismem deck-buildingu (budování vlastního balíčku karet v průběhu hry). Každé kolo zde budete hrát karty svých pracovníků, a tito pracovníci tak budou provádět svěřené úkoly: najímat nové pracovníky, nakupovat zdroje, vyrábět šaty či obleky nebo investovat do slavnostních dekorací. Ovšem ne každý z vašich pracovníků bude vhodný na všechny úkoly, takže bude třeba mezi nimi vybírat a chytře je vést. Nemluvě o tom, že každý z nich má speciální bonus a některé takové bonusy vám poté mohou přidávat body prestiže. 

Po sedmi kolech hra končí velkým bálem a tedy konečným sčítáním bodů. V ten okamžik získáte body prestiže za určité bonusy svých pracovníků a také za obleky a šaty, které jste propůjčili hostům bálu či za dekorace, do kterých jste investovali. Hráč, který nashromáždí takto nejvíce bodů prestiže zvítězí.

Nová verze Rococo deluxe oproti původnímu Rokoku (2013) přináší v jedné krabici rozšíření Jewelry Box a Festivity Dresses promo Fancy Dresses promo. Dále lze hrát v solo módu s názvem „Madame du Barry“. Hra vylepšuje původní verzi. Samozřejmě přináší kvalitní „deluxe“ herní komponenty včetně úžasného artworku.

Navíc proti Rococo: deluxe edition:

  • expertní rozšíření Tailors

Další parametry: Typ hry Strategická. Herní doba 60-120 minut. Autor Matthias Cramer, Stefan Malz, Louis Malz. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 5. 7. Herní doba (minut) 61-90. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8.2. 9. Náročnost (1-5) 3. Autor Matthias Cramer. Autor Stefan Malz. Autor Louis Malz