hry-obchod.cz

Bézier Games Suburbia Collectors Edition – EN

Žádaný kus Bézier Games Suburbia Collectors Edition - s osvědčenou značkou Bézier Games pohodlně dostanete v naší internetové nabídce za rozumné peníze. Nyní zakoupíte za 3 649 Kč.
EAN: 810024460045
Bézier Games Suburbia Collectors Edition

Suburbia Collector’s Edition je re-edice klasické hry Suburbia. Fanoušci ocení především novou grafiku hry, větší dílky, velkou věž na dílky a desku na hexy budov. Tato sběratelská edice obsahuje všechna rozšíření původní hry včetně nového rozšíření „Nightlife„, které obsahuje budovy, které jsou přínosnější v nočních hodinách.

Suburbia je simulací růstu několika soupeřících předměstí jednoho velkého města. Hráči ve svém předměstí staví budovy, kterými zvyšují svůj příjem, svou reputaci a ve výsledku pak populaci svého předměstí, která představuje vítězné body.

Hra se skládá z jednotlivých hráčských tahů. V každém tahu hráč postaví jednu stavbu z nabídky. Druhy staveb jsou čtyři a jsou odlišeny barvami. Zelené jsou obytné stavby, modré komerční, žluté průmyslové a šedé veřejné. Některé z nich ovlivňují všechny stavby, se kterými sousedí (parkoviště zvyšuje příjem sousedních komerčních staveb), další posilují všechny stavby určitého druhu v daném předměstí (školy zvyšují hodnotu obytných bloků) a některé interagují i se stavbami protihráčů (například jatka přináší zisky za všechny restaurace ve městě). Interakce mohou být ale také negativní: Lidé nechtějí bydlet vedle letiště nebo továrny – snižují reputaci čtvrti. Stavby se ovlivňují i zpětně (zisk přináší i dříve postavené stavby, nejen právě koupená). V případě, že hráč nemá na postavení stavby dostatek peněz, může ve svém městě „postavit“ jezero (obrátí stavbu rubem nahoru). To mu přinese jednorázový zisk podle toho, s kolika stavbami sousedí.

Na konci tahu hráč dostane peníze podle svého příjmu a reputace mu způsobí zvýšení populace (tedy bodů). S rostoucí populací ale klesá efektivita města, s každou překročenou červenou čarou na bodovací stupnici tak hráč jeden stupeň zisku a reputace ztrácí.

Body je možné získat i plněním cílů – ty se vyhodnotí na konci hry a přináší body tomu, kdo v nich zvítězí. Může jít například o cíl mít nejvíce zelených staveb, nebo mít nejnižší reputaci. Ve hře je vždy několik cílů, o které soupeří všichni hráči, a zároveň každý z nich má jeden cíl soukromý, který může splnit jen on.

Hra končí, když dojdou stavby ze zásoby (respektive je vytažena karta „konec hry“). Stavby jsou odlišeny podle hodnoty na tři úrovně – A, B a C. Ty se odebírají postupně – když dojdou stavby ze sloupce A, pokračuje se na dražší a silnější stavby B. Stavby se do zásoby vybírají náhodně a vždy nějaké zbydou a do hry se nedostanou. Stejně tak cílů je k dispozici velké množství. Každá partie je tak trochu jiná.


Pravidla jsou v angličtině.

Unboxing CZ:

 

Video o hře v AJ:

 

 

 

Další parametry: Typ hry Strategická. Herní doba 90-120 minut. Autor Ted Alspach. EAN 810024460045. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 8. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 5. 7. Herní doba (minut) 91-120. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8.1. 9. Náročnost (1-5) 2.8. Autor Ted Alspach. Herní kategorie Ekonomické